Technologia LED

Oprawy LED nie zawierają związków rtęci, błyskawicznie emitują strumień światła o pełnej mocy od momentu zasilenia przez cały czas pracy. Chipy  LED  nie wykazują efektu migotania strumienia światła. Szeroka gama wzorów opraw LED o różnej barwie światła powoduje, że ich dopasowanie do rozmaitych typów  wnętrz jest niezwykle łatwe, a ciekawy design sprawia, że dodają one aranżacjom swoistego uroku. Wykorzystanie najlepszych materiałów daje gwarancję ich długoletniej trwałości. Dzięki wykorzystaniu diod LED oprawy emitują znacznie lepszej jakości światło. Ta właściwość sprawia, że technologia LED nadaje się do oświetlenia różnych przestrzeni, począwszy od oświetlenia domu jednorodzinnego, ogrodu, biura, a idealnie sprawdza się w dużych halach produkcyjnych, sportowych czy też magazynach. Oświetlenie w technologii LED nie tylko generuje oszczędności z tytułu mniejszego poboru energii elektrycznej (stąd świetnie sprawdzają się w  pomieszczeniach o długim czasie pracy systemu sztucznego oświetlenia ), ale również wpływają na komfort i  wydajność pracy. Zalety  technologii LED  sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na montaż oświetlenia w technologii LED.

Natomiast, emisja CO2 spada proporcjonalnie do zmniejszonego zużycia i zapotrzebowania na prądu.

Warto też wspomnieć o zalecie opraw LED, a mianowicie można nimi łatwo sterować, ściemniać, łączyć w różne systemy, konfiguracje, kontrolować z poziomu laptopa i smartfona. 

Korzyści modernizacji oświetlenia wewnętrznego:

 • zmniejszenie kosztów eksploatacji systemów oświetleniowych,
 • zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej,
 • dostosowanie mocy oświetlenia do indywidualnych parametrów obiektu,
 • obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery,
 • możliwość sprawniejszego sterowania oświetleniem.

Korzyści modernizacji oświetlenia zewnętrznego:

 • zmniejszenie kosztów eksploatacji systemów oświetleniowych,
 • zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej,
 • poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez zwiększenie widoczności uczestników ruchu,
 • zwiększenie bezpieczeństwa publicznego,
 • dostosowanie mocy oświetlenia do indywidualnych parametrów jezdni, terenu,
 • poprawa wizerunku ulic i miasta,
 • zmniejszenie śmiecenia światłem,
 • redukcja światła przeszkadzającego,
 • obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery,
 • możliwość sprawniejszego sterowania oświetleniem.

Oświetlenie przemysłowe

Maksymalna produktywność stoi na pierwszym miejscu w halach produkcyjnych. Światło ma w tym ważny udział. Właściwy rozsył światła oraz jego barwa przeciwdziałają efektowi olśnienia i oznakom zmęczenia wśród pracowników. Obniżają one również ryzyko wypadków, sprawiają, że zadania wzrokowe stają się prostsze i polepszają wydajność produkcyjną. Produkty z zabezpieczeniem dobrej jakości również mogą polepszyć ten efekt. Wygodne w utrzymaniu źródła światła redukują przerwy w produkcji i gwarantują bezproblemowe działanie.

Sama architektura pomieszczeń halowych jest podobnie różnorodna - od prostych pomieszczeń typu barak o niewielkiej wysokości i rozmiarach, do dużych, przestrzennych i wysokich konstrukcji stalowych, dochodzących do 12-15 m rozpiętości i wysokości ponad 20 m. Gabaryty pomieszczeń produkcyjnych  są definiowane przez proces produkcyjny i urządzenia się w nich znajdujące, a gabaryty hal produkcyjnych wymuszają stosowanie odpowiednich systemów oświetleniowych. Zapewniających wymagane parametry na płaszczyźnie pracy.

Wzrosła rola sterowania oświetleniem na halach przemysłowych, jako jednej z metod usprawniających oszczędzanie energii na cele oświetleniowe. Świetliki dachowe  zaczęły być pożądanym elementem architektury, dzięki którym, można w porze letniej światło sztuczne wykorzystywać jedynie jako dopełnienie do pożądanego poziomu natężenia.

Oświetlenie uliczne

Oświetlenie ulic jest jednym z podstawowych zadań świadczonych przez instytucje publiczne na szczeblu lokalnym i miejskim, mogą stanowić 30-50% całkowitego zużycia energii  .Władze lokalne i regionalne na ogół mają obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa ruchu, a także muszą dbać o zgodność stosowanych przez siebie systemów oświetlenia w wymogami poszczególnych norm i standardów technicznych ( w tym dyrektyw unijnych). 

Właściwe oświetlenie uliczne zapewnia kierowcom, rowerzystom i pieszym lepszą widoczność po zmroku, co pozwala zmniejszyć liczbę wypadków. Ponadto przyczynia się też  pośrednio do zapobiegania przestępczości poprzez zwiększenie bezpieczeństwa osobistego obywateli oraz bezpieczeństwa przyległych nieruchomości publicznych i prywatnych.

Odpowiednio dobrane oświetlenie ulic może również zwiększyć atrakcyjność miasta i miasteczek oraz ośrodków handlowych i kulturowych poprzez wyróżnienie charakterystycznych obiektów architektonicznych bądź podkreślenie uroczystej atmosfery w trakcie imprez publicznych.