Kalkulator cen i kosztów prądu

Kalkulator PGO to urządzenie, które ma za zadanie pokazać Klientom, ile tak naprawdę kosztuje Was korzystanie z systemu oświetlenia, urządzeń zużywających prąd ? w Waszej firmie, gminie, do oświetlenia magazynu, hali produkcyjnej czy dróg gminnych. 

Oczywiście nazwa "firma/gmina" są umowne, jeśli chcecie sprawdzić, ile płacicie za zużycie prądu na oświetlenie - wystarczy skontaktować się z naszym BOKiem  (Biuro Obsługi Klienta) pod adresem biuro@pgoswietleniowa.pl  i pomożemy Wam obliczyć te koszty oraz wskażemy na oszczędności jakie może Klient uzyskać poprzez Dzierżawę Światła od PGO. 

Symulacja oszczędności


Jak działa kalkulator?

Najważniejsza sprawa przy obliczeniach kosztu jaki wydajemy na energię elektryczną zużywana przez system oświetleniowy to:

  • Ile mamy opraw oświetleniowych (ilość sztuk),
  • Jaką moc znamionową (W) mają oprawy oświetleniowe,
  • Ile płacimy za kWh dostarczanego nam prądu,
  • Ile godzin w ciągu doby - używane jest oświetlenie.


Cena wprowadzona domyślnie w naszym kalkulatorze to 0,50 zł za kWh - jest to średnia cena sprzedaży energii elektrycznej dla firm w 2013 roku, opublikowana przez Prezesa URE. 

Składają się na nią wszystkie opłaty zmienne, tj. koszt zakupu prądu (energia czynna) oraz koszt dystrybucji (składnik zmienny stawki sieciowej i stawka jakościowa). 

Jeżeli z Twoich rachunków za prąd wynika, że Twoja cena jest inna niż podana przez nas domyślnie, możemy ją oczywiście zmienić. Twój koszt powinien być rzetelnie ustalony.