Kim Jesteśmy?

Polska Grupa Oświetleniowa Sp. z o.o.

Spółka PGO oferuje swoim Klientom modernizację systemu oświetlenia na nowoczesne oświetlenie w technologii LED. Oszczędności przy wykorzystaniu modelu ESCO, pozwalają na spłatę do PGO, w formie miesięcznych rat wartości całej inwestycji. Nowy system oświetleniowy oparty jest w całości na technologii LED, wyposażony jest w czujniki i urządzenia sterujące, co pozwala uzyskać maksymalne oszczędności na energii elektrycznej zużywanej przez dotychczasowy "stary" system oświetleniowy.

Co ważne, Spółka PGO po podpisaniu Umowy Dzierżawy Światła dostarcza i instaluje źródła oświetlenia LED u Klienta, a Klient uzyskuje natychmiast obniżenie kosztów energii elektrycznej zasilającej nowy system oświetleniowy. Spółka PGO także w ramach Umowy serwisuje i konserwuje nowy system oświetleniowy, co dodatkowo obniża koszty utrzymania oświetlenia u Klienta.

Klient natomiast przez okres obowiązywania Umowy Dzierżawy Światła ponosi jedynie opłaty miesięczne, które pokrywane są z oszczędności na energii elektrycznej, uzyskanej poprzez modernizację systemu oświetleniowego. W ten sposób następuje rozliczenie inwestycji PGO w nowy system oświetleniowy. Podpisując z PGO Umowę Dzierżawy Światła, Klient ma zagwarantowane określone oszczędności, nawet do 86 % dotychczasowych wydatków na energie elektryczną, natomiast po stronie PGO leży profesjonalny dobór technologii LED, czujników i urządzeń sterujących, które pozwolą na obniżenie zużycia energii elektrycznej i jej kosztów u danego Klienta. Obowiązkiem PGO jest także utrzymanie przez okres Umowy, określonego przepisami BHP właściwego oświetlenia na stanowisku pracy (w zależności od charakteru pracy natężenie światłą mierzone w luksach).

Po upływie okresu Umowy, Klient może za 5% wartości pozostać jedynym beneficjentem - zmodernizowanego systemu oświetleniowego. Po upływie Umowy Dzierżawy Światła, Klient może wykupić od PGO nowy system oświetleniowy za ustalony z góry w Umowie procent lub zawrzeć kolejną Umowę na określony czas.